بولتن خبری پاکستان

روزنامه:پاکستان- سی 42:29/10/2011

افتتاح کتابخانه الکترونیکی آمریکا توسط سرکنسول آمریکا در لاهور

خانم نینا ماریا وایت سرکنسول آمریکا" کتابخانه الکترونیکی آمریکا" را در شهر لاهور افتتاح نمودو سرکنسول آمریکا در خصوص این کتابخانه گفت: کتابخانه الکترونیکی آمریکا بیانگر آزادی اطلاع رسانی آمریکا می باشد،کتابخانه مذکور عموم مردم لاهور را به 20 پایگاه داده های تخصصی آمریکا متصل خواهد ساخت وهمچنین این کتابخانه  برای شهروندان لاهور بزرگترین  منبع اطلاع رسانی وبانک اطلاعاتی واقع خواهد شد.

 روزنامه : جنگ:28/10/2011

حقیقت تلخ پاکستان، در سال جاری 1600 نفر خودکشی کردند.

کامران خان تحلیلگر شبکه تلویزیونی جیو گفت: این یک حقیقت تلخ است که در طی 9 ماه سال 2011 م تعداد 2400 نفر به علت بیکاری و فقر دست به خودکشی زده و از بین آنها 1600 نفر جان خود را از دست دادند.

تحلیل گر شبکه تلویزیونی جیو افزود طبق آمار هم اکنون روزانه 5 نفر به علت فقر و بیکاری خودکشی می کنند . طبق گزارش سازمان ملل هم اکنون 51 % ملت پاکستان به گونه های مختلف با فقر و تنگدستی دست و پنجه نرم می کنند.

روزنامه: سی 42 :27/10/2011

دانشگاه بانوان لاهور مسابقه کلام علامه اقبال لاهوری را برگزار نمود

 دانشگاه بانوان لاهور روز چهارشنبه مورخ 26/10/2011 مسابقه " کلام علامه اقبال لاهوری " را  با حضور  اقبال صلاح الدین نوه علامه اقبال لاهوری،دکتر صبیحه منصور رئیس دانشگاه بانوان لاهور، دکتر آفتاب اصغر رئیس کرسی فردوسی شناسی دانشگاه پنجاب،دکتر فخرالدین نوری  رئیس بخش زبان و ادبیات اردو دانشگاه پنجاب  را در تالار مرکزی دانشگاه  بانوان برگزار نمود و در این مسابقه دانشجویان ازدانشگاه و دانشکدههای مختلف شهر لاهور از جمله دانشگاه بانوان لاهور، دانشگاه جی سی، دانشکده های گروه پنجاب،دانشکده دولتی چونا مندی، دانشکده اسلامیه کینت، دانشکده دولتی گلشن راوی،دانشکده دولتی شاد باغ، دانشکده اسلامیه کوپر رود و... شرکت نمودند.

روزنامه: سی 42 :28/10/2011

کنفرانس قرآن درمانی در دانشگاه پنجاب برگزار شد

سازمان مردم نهاد " اومنگ" در موسسه فرهنگی و جامعه شناسی دانشگاه پنجاب " کنفرانس قرآن درمانی (Quran Therapy ) " را برگزار نمود.دکتر عالیه سخنگوی سازمان مردم نهاد " اومنگ" طی سخنان خویش گفت: در قرآن کریم برای  همه نوع بیماری شفا هست و چنانچه شخصی پریشان حال باشد با تلاوت کردن  سوره الرحمان شفا می یابد.

 روزنامه: پاکستان :26/10/2011

کنفرانس تصوف در پاکستان در دانشگاه پنجاب برگزار شد

بخش زبان فرانسه دانشگاه پنجاب روز سه شنبه مورخ 25/10/2011 کنفرانس " تصوف در پاکستان" را برگزار نمود. در این کنفرانس  پروفسور دکتر مایکل  بووین  محقق مرکز مطالعات آسیای جنوبی پاریس، دکتر صالحه نذیر رئیس بخش فرانسه،اساتید بخش و تعداد کثیری از دانشجویان حضور داشتند.

روزنامه: پاکستان-جنگ، اکسپرس:24/10/2011

درگذشت خانم نصرت بوتو  بانوی نخست سابق پاکستان در دبی 

 خانم نصرت بوتو همسر ذوالفقار علی بوتو، نخست‌وزیر اسبق پاکستان و مادر بی‌نظیر بوتو رئیس جمهور اسبق پاکستان و مادر زن آصف علی زرداری رئیس جمهور کنونی پاکستان روز یکشنبه مورخ 23/10/2011 در 82 سالگی در دبی دار فانی را وداع گفت. نصرت بوتو در ۲۳ مارس ۱۹۲۹ در شهر اصفهان ایران به دنیا آمد. پدرش از تجار متمول ایران بود. همچنین گفته می‌شود مادربزرگش از کردهای ایرانی بوده است. خانواده خانم بوتو در ۱۹۴۷ سال استقلال پاکستان، به کراچی مهاجرت کردند نصرت بوتو سپس به عضویت گارد ملی زنان پاکستان درآمد و آموزش نظامی دید. در سال ۱۹۴۹ با همسر آینده‌اش ذوالفقار علی بوتو آشنا شد و دو سال بعد ازدواج کردند

زندگی نصرت بوتو،  انعکاسی از تلاطم های سیاسی در پاکستان بود. همسرش، ذوالفقار علی بوتو، حزب مردم پاکستان را پایه گذاری کرد و از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۹ نخست وزیر پاکستان بود. نصرت بوتو، پس از آنکه شوهرش در سال ۱۹۷۹ اعدام شد، رهبری حزب را بر عهده گرفت  و دو باره به عضویت پارلمان پاکستان درآمده بود. او  تا دهه 1980 مسئولیت حزب مردم پاکستان را به عهده داشت. نصرت بوتو سال های آخرعمر خود را در دبی گذراند و روز یکشنبه در آنجا درگذشت. جسد وی برای خاکسپاری در آرامگاه خانوادگی بوتو به پاکستان بازگردانده می شود.

روزنامه : اکسپرس و جنگ :17/10/2011

طی 2 سال اخیر 000/600/28 نفر پاکستانی به آمار افراد بی بضاعت  در پاکستان افزوده شدند

خبرگزاری ان ان ای (NNE)  : از آنجائیکه اکنون  آمارجمعیت پاکستان به192 میلیون می رسد هم اکنون  در پاکستان هفتاد و سه میلیون و نهصد هزار نفر(000/900/73) زیر خط فقر زندگی می کنند. طبق سازمان آمار در طی دو سال 2008 م الی 2011  تعداد 000/600/28 نفر پاکستانی به آمارافراد بی بضاعت  در پاکستان افزوده شدند در صورتیکه قبل از 25 مارس سال 2008 آمار کل افراد بی بضاعت در پاکستان 000/800/47 ( چهل و هفت میلیون و هشتصد هزار نفر) بوده است لذا می توان گفت هم اکنون 2/41 % افراد در پاکستان زیر خط فقر زندگی می کنند. بر اساس گزارش سازمان آمار هم اکنون پاکستان دارای 40 میلیون دانشجو و دانش آموز بوده و 66 % جمعیت پاکستان را جوانان تشکیل می دهند .

 روزنامه : پاکستان:17/10/2011

علمای دین بایستی در حفظ ساحت مقدس رسول اکرم (ص) نقش خود را به نحو احسن ایفا نمایند.

 علامه شعیب الرحمان سخنگوی  نهضت پاسبان جهانی ختم نبوت  به منظور حفاظت از ساحت مقدس رسول اکرم (ص) مولانا سیف الدین سیف  نماینده حزب جمعیت علمای اسلام،مولانا شفیع محمد چارنکاتی نماینده حزب جمعیت علمای پاکستان، لیاقت بلوچ دبیر کل جماعت اسلامی ،حافظ زبیر احمد نماینده حزب جمعیت اهل حدیث، علامه ممتاز اعوان نماینده نهضت پاسبان جهانی ختم نبوت، مولانا عبد الخبیرآزاد خطیب مسجد پادشاهی لاهور، پیر سیف الله خالد نماینده حزب جمعیت اهل سنت، حافظ طاهر محمود اضرفی مشاور اسبق سروزیر ایالت پنجاب را در دارالعلوم حنفیه لاهور دعوت نمود و گفت علمای دین بایستی در حفظ ساحت مقدس رسول اکرم (ص) نقش خود را به نحو احسن ایفا نمایند.علمای دین طی بیانه  مشترک خویش گفتند همه ی علما در حفظ ساخت مقدس رسول اکرم (ص) وظایف خود را به نحو احسن انجام خواهند داد

روزنامه:اکسپرس:19/10/2011

نهضت " بیدار شو پاکستان" آغاز خواهد شد

 اتحاد شورای اتحاد اهل سنت نهضت " بیدار شو پاکستان" را با زودی آغاز خواهد کرد. صاحبزداه فضل کریم رئیس اتحاد شورای اهل سنت  طی گفتگو با خبرگزاری اکسپرس گفت: اتحاد شورای اهل سنت در نظر دارد به منظور بیداری ملت پاکستان نهضت بیداری از شهر های کراچی،آزاد کشمیر و میانوالی آغاز نماید

روزنامه: پاکستان ؛16/11/2011

مجلس ملی پاکستان لایحه مجازات ازدواج اجباری زنان را تصویب کرد

مجلس ملی پاکستان لایحه حمایت حقوق بانوان مجازات ازدواج اجباری زنان را تصویب نمود.طبق گزارشات ، مجلس ملی  پاکستان لایحه مجازات را برای آن دسته از افرادی را که یک زن را وادرا می کنند تا با قرآن کریم ازدواج کرده یا برای حل اختلافات ناشی از یک قتل که سنتی قبیله ای با نام وانی است، ازدواج کند، تصویب نموده است. بر اساس این لایحه  مجلس پاکستان، حداکثر 10 سال زندان و پرداخت جریمه 1 میلیون روپیه ای (11,500 دلاری) و لغو قبول وثیقه را برای مرتکبین این جرم تصویب نموده است.ازدواج با قرآن  در حقیقت حقه ای است تا ارث خانواده را غارت کرده و به دیگران داده نشود. شایان ذکر است قانون وانی حقوق قانونی عروس در مورد املاک را از بین می برند. لازم به ذکر است دنیا عزیز، نماینده مجلس عضو مسلم لیگ قاعد، این لایحه را ارائه کرده است که مجلس نیز به اتفاق آراء آن را پذیرفت.

روزنامه: اکسپرس: 15/11/2011

حزب جمعیت اهل حدیث "پیشنهاد امنیت" را برای دولت های ایالت پنجاب و پاکستان ارسال نمود

 حزب جمعیت اهل حدیث به منظور برقرار امنیت در محرم الحرام " پیشنهاد امنیت" را برای دولت های ایالت پنجاب و پاکستان ارسال نمود و گفت چنانچه دولت به این " فرمول ( پیشنهاد) امنیت عمل نماید در طول ماه محرم الحرام در هیچ نقطه ای از کشور هیچ گونه ناامنی و حوادث ناگواری رخ نخواهد داد.حزب جمعیت اهل حدیث  این پیشنهاد را با مشاورت دیگرعلمای اهل حدیث از جمله مولانا مفتی عبید الله مسئول حزب جمعیت اهل حدیث،علامه ابتسام الهی ظهیر،مولانا مفتی عبدالشکور کاظم،پروفسور ثناءالله بهتی،مولانا محمدارشدحقانی،مولانا محمد ابراهیم افغانی،مولانا حافظ محمد انور ساجد،عبدالله سلفی،مولانا مفتی نصر الله عزیز،مولانا عبدالواحد سلفی، مولانا عبدالقیوم ظهیر،حافظ محمد علی یزدانی، علامه حافظ محمد عیسی قصوری،مولانا اسد الله سبحانی، مولانا نصر الله جالب و... تهیه نموده است.

حزب جمعیت اهل حدیث در این فرمول به دولت پیشنهاداتی به شرح ذیل  داده است :

1-     دولت برای فرقه های بریلوی،دیو بندی،اهل حدیث و تشیع سیاست  های یکسانی را برگزیند.

2-     همه ی فرقه ها تجمعات مذهبی را در عبادتگاههای خود برگزار نمایند.

3-     قانون ممنوعیت بلند گو بر همه ی فرقه ها نفاذ گردد ( طبق قانون پاکستان مساجد و فرقه های  مذهبی نمی توانند از بلند گو استفاده کنند زیرا طبق برخی از علما ، مساجد با استفاده از بلندگو باعث دل آزاری دیگر فرقه ها شده و این دل آزاری منجر به زد و خورد های مذهبی می شود).

4-     دولت با فرقه هایی که بر خلاف قرآن و سنت هستند تبلیغ می کنند، برخورد نموده و آنها را ممنوع الفعالیت ( فاقد اعتبار قانونی ) اعلام نماید.

5-     دولت با کسانی که  علیه اهل بیت (ع) خلفای راشدین و امهات المومنین  گفتگو کرده و یا نوشته هایی بر خلاف آنها چاپ و منتشر کنند، مطابق با قانون برخورد نماید.

6-      " کسی نباید مذهب خود را ترک نموده و برای دیگر مذاهب توطئه چینی کند" زیرا این عمل باعث تفرقه و فرقه گرایی می شود لذا دولت باید سعی نماید در ماه محرم ملت را بر اساس قرآن و سنت به سوی وحدت و اتحاد فرا خواند.

شایان ذکر است حافظ خالد شهزاد فاروقی طی گفتگو با رسانه ها گفت حزب جمعیت اهل حدیث  به دور از هرگونه  منافع شخصی و حزبی ، بر اساس قرآن وسنت خواستار حکومت اسلامی در کشور می باشد.

روزنامه: اکسپرس :15/11/2011

فیلم های کوتاه ایران و پاکستان در لاهور به نمایش گذاشته خواهد شد

 بنیاد تاریخ، هنر و معماری پاکستان (Trust for History, Art and Architecture of Pakistan) کنفرانس هشت روزه با عنوان "تصویر پاکستان" (Portrait of Pakistan) را  روز پنج شنبه مورخ 10/11/2011 در تالار هنری الحمرا آغاز نمود. طبق گزارشات، بنیاد تاریخ، هنر و معماری پاکستان در نظر دارد روز سه شنبه مورخ 15/11/2011 فیلم های کوتاه ایران و پاکستان را به مدت دو روز در تالار الحمرا  برای بازدید کنندگان به نمایش بگذارد علاوه بر این بنیاد مذکور در تاریخ های 17 و 18 نوامبر2011محفل شعر را با حضور شعرای برجسته لاهور برگزار خواهد نمود.

روزنامه : جنگ:14/11/2011

موج تحول و دگرگونی در پاکستان آغاز  شده است

 حزب جماعت اسلامی به منظور محکوم نمودن فساد،بیکاری،افزایش فتل و غارتگری در جامعه، روز 25 دسامبر در منطقه اچهره لاهور تجمع خواهد کرد. امبر العظیم رئیس حزب جماعت اسلامی در لاهور طی کنفرانس مطبوعاتی گفت:موج تحول و بیداری درجهان آغاز شده است و هم اکنون در مصر ،تیونس،الجزایر و لیبا شروع انقلاباتی رخ داده است حال با توجه به افزایش فساد،بیکاری،افزایش فتل و غارتگری در پاکستان جماعت اسلامی 25 دسامبر در منطقه اچهره لاهور تجمع نموده و آن را به" میدان تحریر" مصر تبدیل خواهد نمود.

روزنامه: سی 42، جنگ:14/11/2011

برگزاری کنفرانس " حفاظت از عزاداری" توسط مجلس وحدت مسلمین

مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب به منظور ترویج و حافظت از " عزاداری" روز یکشنبه مورخ 13/11/2011 با حضور علامه راجه ناصر عباس جعفری، الحاج حیدر علی میرزا رئیس کمیته عزاداری ایالت پنجاب، علامه عبدالخالق اسدی دبیر کل کمیته عزاداری ایالت پنجاب ،علامه ابوذر مهدوی و جمع کثیری ازعزاداران و هیئت های عزاداری رسمی ایالت پنجاب، کنفرانس یک روزه " خفاظت از عزاداری" را در حسینیه " گلشن زهرا" وحدت رود لاهور برگزار نمود. سخنرانان طی سخنرانیهای خویش گفتند: عزاداری حضرت امام حسین جز ایمان می باشد  و در این راستا عزاداران امام حسین هیچ گونه ممنوعیت را قبول نخواهند کرد. آنها نیز از دولت خواستند: دولت به منظور حفاظت  و امنیت هئیت های عزاداری، تدابیر امنیتی را بگونه ای اتخاذ کنند که برای دسته های عزادار مشکلات ایجاد نشود و مردم به راحتی بتوانند در این عزاداری شرکت نمایند و از آنجائیکه هئیت های عزاداری شب هنگام مراسم عزاداری را برگزار می کنند دولت از قطع نمودن برق خودداری نماید.

روزنامه: اکسپرس:13/11/2011

 بنیاد نظریه پاکستان مراسم گرامیداشت علامه اقبال لاهوری را در تالار مجتمع هنری الحمرا برگزار نمود.

بنیاد نظریه پاکستان به مناسبت به مناسبت " یکصد و سی و چهار و مین سالروز ولادت علامه اقبال لاهوری" روز شنبه مورخ 12/11/2011 مراسم گرامی داشت علامه اقبال لاهوری را با حضور سید غوث علی شاه سر وزیر اسبق ایالت سند،  مجید نظامی مسئول بنیاد نظریه پاکستان وسردبیر روزنامه نوای وقت ،ضیاء شاهد سردبیر روزنامه خبرین ،قاضی حسین احمد رئیس اسبق حزب جماعت اسلامی ، شیخ رشید رئیس حزب مسلم لیگ مردمی، دکتر ناصره جاوید رئیس اسبق دادگستری ، اندیشمند برجسته و عروس علامه اقبال لاهوری و... را در تالار محتمع هنری الحمرا لاهور برگزار نمود.

قاضی حسین احمد رئیس اسبق حزب جماعت اسلامی طی سخنان خویش گفت:ما برای پیشرفت بایستی بر تعلیمات علامه اقبال لاهوری عمل نموده و تکیه نمودن بر اغیار را ترک نماییم. شیخ رشید احمد رئیس حزب مسلم لیگ مردمی طی سخنان خویش گفت: اکنون ملت بایستی با عمل به تعلیمات علامه اقبال لاهوری،  در پیشرفت پاکستان نقش خود را ایفا نمایند. دکتر ناصره جاوید طی سخنان خویش گفت : به مرور زمان مردم  تعلیمات علامه اقبال لاهوری و اهداف اساسی استقلال پاکستان را به فراموشی سپرده اند  لذا اکنون ما در بحران ها گرفتار شده ایم.  در پایان سخنرانان از دولت خواستند دولت پاکستان به منظور گسترش تعلیمات علامه اقبال لاهوری ، " افکار علامه اقبال لاهوری" را در سیلابس درسی کلیه مقاطع آموزشی شامل نماید و در این راستا قطعنامه ای را به امضاء رسانیدند.

روزنامه: اکسپرس:13 /11/2011

امروز اتحاد حزب های دینی امری بسیار ضروری می باشد

 مولانا محمد امجد خان معاون اطلاع رسانی جمعیت علمای اسلام طی ملاقات با مولانا زبیر احمد ظهیر معاون اطلاع رسانی جمعیت اهل حدیث ضمن تاکید بر اتحاد حزب های مذهبی گفت  امروز اتحاد  احزاب  دینی امری بسیار ضروری می باشد زیرا پاکستان در بحرانها گرفتار شده است  و فقط اتحاد احزاب دینی می تواند آن را از این بحرانها نجات دهد. سپس هر دو حزب به منظور گسترش اتحاد و حدت  آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام نمودند.

روزنامه: اکسپرس، پاکستان:5/11/2011

قرآن مجید و پیام علامه اقبال لاهوری حلال مشکلات امروزی جامعه پاکستان

مجلس مرکزی ایوان اقبال به مناسبت " یکصد و سی و چهار و مین سالروز ولادت علامه اقبال لاهوری" روز جمعه مورخ 4/11/2011   مراسم گرامی داشت  علامه اقبال لاهوری را با عنوان" روز اقبال " با حضور  خورشید محمود قصوری وزیر اسبق امور خارجه پاکستان،محمد حسین بنی اسدی سرکنسول، عباس فاموری وابسته فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران-لاهور،قاضی حسین احمد رئیس اسبق حزب جماعت اسلامی ،عارف نظامی دبیر کل  مجلس مرکزی ایوان اقبال ، عطا الحق قاسمی رئیس هئیت مدیره شورای هنری لاهور و... را در تالار مرکز آکادمی اقبال پاکستان برگزار نمود. قاضی حسین احمد طی سخنان خود گفت:راز بقای مسلمان در سیره حضرت رسول اکرم نهفته است ولی ابن بدشناسی مسلمانان است که ما امروزه نه تنها به قرآن غور و فکر نمی کنیم بلکه تعلیمات علامه اقبال لاهوری که یکی از  بزرگترین فیلسوف مسلمانان در جهان است را به فراموشی سپرده ایم.در صورتیکه قرآن مجید و پیام علامه اقبال لاهوری حلال کلیه مشکلات امروزی جامعه پاکستان می باشد. عارف نظامی طی سخنان خویش فسلفه علامه اقبال لاهوری را فلسفه انقلابی خواند. عطا الحق قاسمی در خصوص تعلیمات علامه اقبال لاهوری گفت: تعلیمات علامه اقبال لاهوری همانند دریایی پر از گوهرهای گرانبها است و  هر کس می تواند مطابق با درک و فهم خود ار تعلیمات آن فیلسوف گرانقدر بهره جوید.

روزنامه: پاکستان:5/11/2011

15 طلبه افغانی در شهر" دسکه" ایالت پنجاب دستگیر شدند.

  از آنجائیکه در بسیاری از  حوزه های دینیپاکستان فعالیت های غیر دینی و مشکوک مشاهده شده است پلیس شهر دسکه ایالت پنجاب طی علمیات بازرسی مدارس دینی ، تعداد 15 طلبه افغانی را که به صورت غیرقانونی در حوزه علمیه " مدرسه عربیه تعلیم القرآن " مشغول به کسب تعلیم بودند را دستگیر نمود. طبق گزارشات بر اساس قوانین دولت پاکستان کلیه طلبه های خارجی فلقط با مجوز وزارت کشور می توانند در حوزه های دینی پاکستان درس بخوانند ولی برخی از مدارس دینی برخلاف قانون دولت پاکستان عمل نموده و طلبه های خارجی را به صورت غیر مجاز پذیرش می نمایند و دولت پاکستان در نظر دارد با حوزه های دینی متخلف برابر با قانوان برخورد نماید.

روزنامه اکسپرس

 • بخشنامه دولت: کارمندان  دولت اجازه  شرکت در برنامه های تلویزیونی بخش خصوصی و نوشتن مقاله برای روزنامه ها را ندارند. با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

 روزنامه آج کل :07/  08 /1390

 •  روزنامه آج کل در مقاله ای با عنوان " وال استریت را اشغال کنید" به قلم ساجد حسین با اشاره به پیشگویی حضرت امام خمینی (ره) که طی نامه ای خطاب به گورباچف انحلال نظام کمونیستی شوروی سابق را اعلام کردند و جهانیان شاهد بوقوع پیوستن آن پیشگویی بزرگ بودند که در مدت کوتاهی این نظام از بین رفت، می افزاید اکنون امام سیدعلی خامنه ای  جانشین امام خمینی(ره) درباره متلاشی شدن نظام سرمایه داری پیشگویی نموده اند که این جنبش سر آغاز شکست و انحلال نظام سرمایه داری است.

روزنامه جنگ: یکشنبه 1/8/90

 • مجله هنرجدید با نام " صحبت " توسط دانشکده ملی هنرهای زیبا به سردبیری  خانم نازش عطاء الرحمن و آقای سروش عرفانی به چاپ رسید. در شماره دوم این  مجله  شاهنامه  فردوسی با توجه به اوضاع کشورهای پاکستان  و افغانستان  بررسی شده و پادشاهان شاهنامه  به حاکمان کنونی تشبیه شده اند . ضحاک به  بمب گذارانی  که مغزشان شست وشو داده  شده است تشبیه گردیده است. رستم زمان طالبان بوده، ولی خان ازحزب عوام ملی به اسفند یار شباهت دارد.

وزنامه نوای وقت: شنبه 30/7/90

 • هیلاری کیلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی مشترک با همتای پاکستانی خود در اسلام آباد گفت: آمریکا با پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان مخالف است. وی افزود ایران همسایه و کشوری خطرناک و داری اوضاع داخلی بی ثبات است.

 روزنامه نوای وقت :شنبه 30/7/90

 • علامه راجا ناصر جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین سفر هیلاری کیلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به پاکستان را توطئه و ترفند جدید آمریکا برای گرفتارکردن پاکستان در دامی جدید دانست." زمامداران با پند گرفتن از رفتار گذشته آمریکا از دوستی با آن خوداری نمایند".

روزنامه اساس:یکشنبه 1/8/90.

 • عبدالغفور حیدری رهبر جناح مخالف در مجلس سنا گفت: هدف از سفر کیلینتون اعمال فشار علیه پاکستان برای ادامه حضور در جنگ علیه تروریسم است. هر گاه کسی از مسئولین آمریکا به پاکستان می آید، مصیبتی دیگر برای این کشور به وجود می آید. تا امریکا در منطقه حضور دارد مشکلات مضاعف خواهد شد . اگر آقای محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به دلیل سفر کیلینتون برنامه بازدید خود را از پاکستان  به تعویق انداخته وزارت امور خارجه پاکستان بایستی درباره آن پاسخگو باشد.

روزنامه پاکستان ؛ پنجشنبه 12/08/90

 • مسابقه سخنرانی بین دانش آموزان دبیرستانهای راولپندی و اسلام آباد با موضوع فلسفه اقبال برگزارشد .

روزنامه دان؛ پنجشنبه 12/08/90

 • کار تکمیل  فرهنگ اردو که" لغت اردو"  نامگذاری شده و در سال 1958م آغاز  گشته بود هنوز به تکمیل  نرسیده است . سال گذشته 22 جلد لغت نامه انتشار یافته بود اما به دلیل بازنشته شدن سردبیر شورای فرهنگ زبان اردو  پیشرفتی در تکمیل لغت نامه حاصل نگردیده است .

روزنامه جنگ؛ پنجشنبه 12/08/90

 • ثناء الله فاروقی رئیس ایالتی سازمان اهل سنت و الجماعه بلوچستان با صدور بیانیه ای معاویه را صحابه  بزرگ و جلیل القدر پیامبر اسلام (ص) دانسته و چاپ مطالب اهانت آمیز علیه وی در یک نشریه را قویا محکوم نمود و از حکومت ایالتی بلوچستان خواست تا سردبیر نشریه را بازداشت و به جرم اهانت به صحابه پیامبر اسلام  محاکمه و نشریه مذبور را تحریم نماید، در غیر این صورت حکومت با جنبش اعتراضی مواجه می شود.

روزنامه نوای وقت؛ چهارشنبه 25/8/90

 • دکتر فتح محمد ملک در سیمنار "مسایل  روز و تعلیمات اقبال و مولوی " گفت: مولوی  و اقبال نعمات بزرگ الهی برای امت اسلامی بودند. هر دو زنده و جاویدند. اگر ماخواهان انقلابیم، باید تمام دانشجویان خود را با اندیشه مولوی و اقبال آشنا سازیم.

روزنامه نوای وقت ؛ چهارشنبه 25/8/90

 • قانون مربوط به بانوان  به تصویب  رسید که طبق  آن در آینده ازدواج  اجباری دختران  و عقد آنها  به عنوان  کفاره  در ازای جنایات مردها ،  ممنوع  شد و در صورت سرپیچی عاملین برای هفت  سال زندانی  خواهند شد.

روزنامه اوصاف؛ سه شنبه 24/8/90

 • رئیس فقه جعفریه  جناح  حامد علی موسوی  اعلام کرد هفته ولایت از 18 ذی الحجه تا 20 نوامبر برگزار می گردد. آغاز  اجتماع تبلیغی  سالیانه رای وند در حوالی  شهر لاهور  از 16 نوامبر (ناگفته نماند که در این اجتماع بسیاری از علمای  افراطی  اهل سنت شرکت نموده  و معمولاٌ به تفرقه  مذهبی می افزایند )

روزنامه دان؛  یکشنبه 22/8/90

 • ورود بیش از 2200 سیک مذهبان از هند و دیگر کشورهای خارجی برای شرکت در543 مین سالروز تولد "باباگرو نانک " بنیانگزار مذهب سیک در زادگاه وی در شهرستان حسن ابدال در صد کیلومتری غرب  اسلام آباد. تعداد زیادی از سیک مذهبان مقیم زاهدان ایران هم برای شرکت در این آیین مذهبی خودرا به پاکستان می رسانند.

روزنامه نیوز؛ چهارشنبه 25/8/1390

 • کارشناسان امنیتی پاکستان در گزارشی افشا ساختند جنبش طالبان پاکستان به دهها گروهک کوچک تقسیم شده و فرماندهی منسجمی که از سوی بیت الله محسود تاسیس شده بود از هم پاشیده است. تعداد گروهکهای مزبور 50 الی 60 گروه می باشد که هر یک دارای رهبری جداگانه می باشد.

روزنامه های نیشن و دان ؛  چهارشنبه 25/8/1390

 • به گزارش یک شبکه تلویزیونی عرب، حکیم الله محسود رئیس طالبان پاکستان هشدار داده که جنگجویان وی قصد انجام حملات بیشتری علیه مقامات دولتی و نظامی پاکستان را دارند. وی طی پیام عید قربان که روی وب سایت جنبش منحله طالبان پاکستان به زبانهای انگلیسی، اردو، پشتو و عربی انتشار یافته ادعا نمود که وی مردان جنگی خود را از بعضی مناطق خارج ساخته و آنها برای انجام حملاتی برای بازپس گیری مناطق از دست رفته در نواحی سوات، مالاکند و مناطق عشایری پاکستان برنامه ریزی می کنند.
 • پاکستان و چین مانور دو هفته ای مبارزه علیه تروریسم با نام مستعار YOUYI-IV  را در حوالی شهر "جهلم" (پنجاب) آغاز کردند. نیروهای ویژه دو کشور در چهارمین مانور از نوع خود که نخستین مانور در سال 2004 آغاز شده بود شرکت دارند.
/ 0 نظر / 110 بازدید