تازه ترین رویدادهای پاکستان

دوشنبه 10/11/90 روزنامه نوای وقت

سازمانهای مذهبی مانند مجلس جهانی ختم نبوت و کمیته بازرگانان در راولپندی برای جلوگیری از فعالیتهای قادیانی (کسانی که به عدم ختم نبوت عقیده دارند ) در اجتماع بزرگی اعلام کردند: مرکز بزرگ فعالیتهای این گروه در ستیلایت تاون راولپندی باید در ظرف یک ماه تعطیل گردد.

 سه شنبه 9/12/90 روزنامه نوای وقت

شخصیت ها  وکارشناسان سیاسی در پاسخ به سئوالی درباره حمله احتمالی آمریکا به ایران این چنین نظر دادند:

ژنرال حمید گل احتمال حمله به ایران را منتفی دانسته و طرح این موضوع را تلاشی برای ارعاب ایران دانسته و گفت: البته برای تضعیف ایران می توانند به سوریه حمله کنند. زیرا سال جاری سال انتخابات در آمریکا است و لابی صهیونیستی،  اوباما را به اقدامات شدیدتری علیه ایران وادار خواهد کرد.

عابد حسین از سیاستمداران معروف پاکستان: در شرایط جاری پاکستان بایستی  از ایران حمایت نمود و در سطح سیاسی و معنوی آن را یاری کرد. آمریکا تمایلی برای حمله به ایران ندارد. البته احتمال حمله اسرائیل وجود دارد.

جاوید حسین از سفیران پیشین پاکستان: پاکستان بایستی با طرح حمله به ایران مخالفت کند و یک گام فراتر، جامعه جهانی را نیز در این راه با خود همراه نماید.

حاجی فضل کریم، رهبر شورای اتحاد سنی پاکستان از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد خواست تا برای جلوگیری از حمله آمریکا نقش موثری ایفا کنند.

پروفسور ساجد میر رهبر جمعیت مرکزی اهل حدیث: مسلمانان سراسر جهان باید برای منصرف کردن آمریکا راهکار مشترک اتخاذ نمایند.

عبدالغفور حیدری، دبیر کل جمعیت علمای اسلام: اگر کشورهای اسلامی متحد نشوند، مثلث شیطانی آمریکا، اسرائیل و هند یکی پس از دیگری کشورهای اسلامی را نابود خواهند کرد.

حاجی محمد حنیف طیب، رهبر حزب نظام مصطفی پاکستان: حمله به ایران  پیامدهای وحشتناکی را در سراسر منطقه بوجود خواهد آورد.

علامه ریاض حسین شاه، مسئول ارشد جماعت اهل سنت پاکستان: آمریکا در ایران نیز همانند افغانستان و عراق با شکست مواجه خواهد شد.

محمد افضل قادری، رئیس سازمان جهانی اهل سنت: حمله به ایران برای آمریکا بسیار گران تمام خواهد شد.

 دوشنبه8/12/90 روزنامه نوای وقت

این روزنامه در مقاله ای با عنوان "ایران، پاکستان و افغانستان یک جان و سه قالب" به قلم پروفسور آفتاب اصغر، ضمن تجلیل از سفر اخیر آقای احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به پاکستان و توافقهای به دست آمده سران سه کشور نوشته است: آقای احمدی نژاد چهارمین رئیس جمهور ایران است که در سی و سه سال گذشته به پاکستان سفر کرده است و مردم غیور پاکستان چشم به راه این سفر بودند. بدون تردید آقای احمدی نژاد تنها رئیس جمهوری در میان روسای جمهور جهان اسلام است که لزوم مقاومت در برابر طاغوت زمان را آشکارا بیان می کند.

 چهارشنبه  17/12/1390 روزنامه نوای وقت

بازدید همسر سفیرعربستان سعوی از دارالایتام(sweet home). وی در این بازدید ضمن تکریم کودکان گفت: پیامبر اکرم(ص) به ما آموختند تا مراقب احوال یتیمان باشیم.

ملاحظه : ... و عربستان سعودی در بحرین با دخالت نظامی و حمایت آشکار از آل خلیفه بسیاری از کودکان را یتیم می کند !!!!

 لاهور 6/3/2012 روزنامه نیشن- جنگ-نیی بات- ایکسپرس-سی 42 - الشرق

خانه هرهنگ جمهوری اسلامی ایران-لاهور سیمیناری با عنوان" قرآن، کتاب بیداری اسلام" برگزار نمود. در این سمینار آقای قاضی حسین احمد،رئیس (اسبق)حزب جماعت اسلامی،علامه افتخار نقوی،رئیس حوزه علمیه،سید بلال قطب، دانشمند معروف ،علامه راغب نعیمی،رئیس مدرسه نعیمیه،سمیعه راحیل قاضی ،رئیس بخش زنان و خانواده حزب اسلامی،رحیق عباسی،مسئول نهضت منهاج القرآن،علامه حسین اکبر،رئیس منهاج الحسین، و خیلی از شخصیت های برجسته فرهنگی، سیاسی و مذهبی شرکت نمودند. عباس فاموری در این مراسم گفت : دشمنان اسلام سعی می کنند بین مسلمانها تفرقه ایجاد کنند، ولی با آموزه های قرآنی می شود توطئه های دشمن را ناکام ساخت و متحد شد.

 روزنامه سی 42

کنفرانس بررسی و تحلیلی" بر تراجم و چاپ کتاب معروف،کشف المحجوب" اثرعثمان هجویری در تاریخ 5/3/2012 برگزار شد. در این کنفرانس 10 مقاله تحقیقی ارائه شد و اغلاط ترجمه های کشف المحجوب مورد بررسی قرار گرفت . دکتر مجاهد کامران ،رئیس دانشگاه پنجاب  گفت : باید از کسانی که به زبانهای عربی و فارسی تسلط دارند برای ترجمه این کتاب کمک گرفته شود.

 لاهور 7/3/2012سی 42- پاکستان الشرق جنگ

آموزش قرآن کریم با ترجمه درمتون درسی الزامی شد

مجلس ایالت پنجاب در سی و پنجمین نشست نمایندگان مجلس طرح آموزش قرآن کریم با ترجمه درمتون درسی را که توسط اسما ممدوت ارائه شده بود را تصویب کرد،اسما ممدوت ضمن ارایه این طرح گفت : به منظور ترویج تعلیمات قرآن درقشر نوجوانان و جوانان بایستی آموزش قرآن با ترجمه در سیلابس درسی قرار گرفته و به عنوان متون درسی اجباری تدریس گردد و همچنین دولت بایستی در خصوص تدریس قرآن و حدیث برنامه ریزی ویژه ای نموده و در این راستا تسهیلات مناسبی اختصاص دهد .

این لایحه بدون مخالفت احزاب دیگر با کسب 100% آرای نمایندگان مجلس به تصویب رسید.

 روزنامه پاکستان

مسلمانان پاکستان توهین قرآن در افغانستان به دست ناتو ،را شدیدا محکوم کردند.

مردم پاکستان نیز همراه با مردم افغانستان علیه این اقدام موهن در شهرهای مختلف ایالت پنجاب دست به تظاهرات زدند.تظاهرکنندگان شعارهای ضد امریکایی سر دادند و نشست هایی با هدف محکوم کردن این اقدام نظامیان امریکایی برگزار نموده و سخنرانان این عمل غیر انسانی و ضد حقوق بشری را تقبیح کردند.

از جانب نهضت حرمت رسول(ص)،جماعت الدعوة  سازمان امامیه، اهل سنت والجماعت و جاعت اهل حدیث، در شهر های مختلف ایالت پنجاب ، شیخوپوره، خانیوال، نارووال، قصور....تظاهرات و گردهایی هایی با موضوع حرمت رسول (ص) برگزار گردید.

تظاهر کنندگان از دولت پاکستان خواستاراخراج سفیر امریکا و قطع هر گونه ارتباط با امریکا و ناتو شدند.همچنین "مجلس ایالتی پنجاب نیز در تاریخ 6/3/2012 ،با عمدی خواندن هتک حرمت به قرآن توسط سربازان امریکایی مستقر درافغانستان، خواهان محاکمه عاملان این جنایت در دادگاه های بین المللی شد.

مجلس ایالتی پنجاب با تشکیل جلسه ای ضمن محکوم کردن اقدام بی شرمانه سربازان امریکایی در هتک حرمت قرآن کریم ،لایحه ای برای پیگیری این موضوع تصویب کرد.

چوهدری ظهیر الهی ،از اعضایی "حزب مسلم لیگ گفت: سخنان مقامات امریکایی درباره عمدی نبودن قرآن سوزی پذیرفتنی نیست . زیرا این حرکت یک اقدام تعمدی بوده است . بنا بر این کسانی که در این کار موهن شرکت داشتند باید در دادگاه بین المللی محاکمه شوند.

 رسانه های پنجاب

شیعیان شهر لاهور در اعتراض به کشتار 18 تن از شیعیان شهر اسکردو تظاهرات نمودند.

شیعیان مقیم لاهور در اعتراض به شهادت 18 تن از شیعیان اسکردو در منطقه کوهستانی در شمال پاکستان، تظاهرات کردند و از دولت و دادگاه عالی پاکستان خواستند به این مسئله رسیدگی کنند.     

 شنبه، 18 فوریه 2012 ، روزنامه نوای وقت کراچی

سسی پلیجو وزیر فرهنگ ایالت سند در مراسم رونمایی کتاب آقای رشید بهتی، محقق و نویسنده معروف، در شهر سکر از تاسیس مجتمع‌های فرهنگی و کتابخانه در تمام بخشداری‌های ایالت سند خبر داد و گفت: برای ترویج فرهنگ و ادب این ایالت، آثار نویسندگان سند توسط وزارت فرهنگ منتشر می‌گردد و برای حفظ و نگهداری اماکن باستانی نیز تدارکاتی در نظر گرفته شده است.

 18 فوریه 2012 ، روزنامه ریاست، جرات کراچی

    گروه‌های مذهبی شیعه برای اعتراض به ثبت شکایت‌های کاذب علیه شیعیان شهر خیرپور راهپیمایی کردند و در برابر منزل سروزیر ایالت سند تجمع نمودند. اعتراض کنندگان، سرپرستی نمودن گروه فرقه گرا از سوی دولت را به شدت محکوم نموده خواستار تحریم این گروه شدند.

 دوشنبه 20 فوریه 2012، روزنامه عبرت حیدرآباد

به مناسبت تصویب لایحه به رسمیت شناخته شدن زبان سندی در زبانهای ملی، نشست ادبی از سوی اتحادیه زبان سندی شهر سیهون در باشگاه خبرنگاران برگزار گردید.

  پروانه سیهوانی، نویسنده سندی در سخنان خود زبان سندی را جزو غنی ترین زبان‌های دنیا معرفی کرد و گفت: زبان سندی از لحاظ فرهنگ، ادبیات و گستردگی ششمین زبان دنیا به شمار می‌آید. عزیز کنگرانی، مهمان ویژه این نشست ادبی، گفت: تا وقتی که یک سندی زبان در این جهان وجود دارد، نمی توان این زبان را نابود کرد.

 سه شنبه 21 فوریه 2012، روزنامه جرأت کراچی

یکی از اعضای اتحادیه جعفریه طی گفتگو با خبرنگاران گروه‌های فرقه گرا را عاملان زمینه ساز تنش و درگیری‌های مذهبی دانست و گفت : این گروه‌ها برای کشور مسائل بزرگی ایجاد کرده اند و باید با آنها مقابله اصولی و منطقی و قانونی بشود.

چهارشنبه 29 فوریه 2012 ، روزنامه عبرت، ریاست و جرأت

    شورای علمای شیعه و سازمان دانشجویان جعفریه واحد نواب شاه علیه کشتار شیعیان شهرهای گلگت، کویته، پاراچنار و قتل حافظ ثقلین تقوی در شهر علی‌پور ایالت پنجاب راهپیمایی کردند.

 یکشبنه 26 فوریه 2012 ،روزنامه جرأت کراچی

مجلس وحدت مسلمین مسلمانان را به اتحاد و یکپارچگی دعوت کرد و تاکید نمود :

 ما از مسلمانان پاکستان خواستاریم با وحدت و انسجام، توطئه های فرقه گرایی دشمن را نقش بر آب نمایند. این اظهارات راجه ناصر عباس جعفری، دبیر کل مجلس وحدت مسلمین در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در حیدرآباد بود.

 وی گفت: همه فرق اسلامی سالهاست با هم زندگی می‌کنند و بین آنها روابط برادرانه و یکپارچگی و اخوت برقرار می‌باشد. کشتار سنی یا شیعه برای کشور و اسلام ضرر دارد و خون هر دو برادر مسلمان ناحق ریخته می‌شود. باید با وحدت و یکپارچگی به برقراری سلامتی در کشور کمک نماییم.

چهارشنبه 29 فوریه 2012 ،روزنامه عبرت، ریاست و جرأت

    شورای علمای شیعه و سازمان دانشجویان جعفریه واحد نواب شاه علیه کشتار شیعیان شهرهای گلگت، کویته، پاراچنار و قتل حافظ ثقلین تقوی در شهر علی‌پور ایالت پنجاب راهپیمای نمودند. معترضین با مسدود نمودن بزرگراه، تظاهرات مقابل باشگاه خبرنگاران این شهر برپا کردند و این اقدامات تروریستی را به شدت محکوم نمودند.

 روزنامه پاکستان 10/3/2012

برای "هم آهنگی و امنیت بین فرقه های مختلف، شورای وحدت سنی آغاز به کار کرد.

نمایندگان اهل سنت "دیو بندی" در روز 9/3/2012 در جامعه اشرفیه- لاهور گرد هم آمده و برای امنیت و هم آهنگی بین فرقه های مختلف پاکستان ، شورای وحدت سنی را تشکیل دادند.

روزنامه نیشن 11/3/2012

حزب اهل سنت والجماعت ،از جانب دولت پاکستان از هرگونه فعالیت ممنوع شد.

این گروه که قبلا به اسم سپاه صحابه فعالیت داشت و به علت اقدامات تروریستی در سال 2002 زمان حکومت پرویز مشرف، تحریم شده بود، اخیرا نیز به حکم وزارت کشور در همه ایالتهای پاکستان از هرگونه فعالیت ممنوع شد.

/ 0 نظر / 52 بازدید